WWW.TiTRA.AL

Lajmi Me Pare Kalon Tek Ne (Lajme Shqip)

Pas rigjykimit, shpallet i pafajshëm polici i akuzuar për falsifikim të dokumentit zyrtar

Gjykata Themelore në Gjilan, pas kthimit të rastit në rigjykim, e ka liruar nga akuza për falsifikim të dokumentit zyrtar, policin Erduan Banushi. Ai akuzohet se në janar të vitit 2018, ka falsifikuar dokumentin zyrtar, duke ndryshuar të dhënat në tiketën për kundërvajtje, përkatësisht fletëparaqitjen e zyrtarit policor, Skender Dushica, ndaj kundërvajtësit Arton Hyseni, duke […]

Ministrja britanike e Punëve të Brendshme merr vendimin ekstrem për shqiptarin

Priti Patel, ministre e Punëve të Brendshme në Angli ka marrë një vendim ekstrem ndaj një shqiptari të kërkuar nga drejtësia italiane për vrasje dhe trafik femrash për prostitucion. Albert Visha, për të bllokuar ekstradimin nga Anglia në Itali kërkoi azil. Për herë të parë përmes një veprimi të paprecendentë kërkesa për azil e Albert […]

Shahini: Nesër ora e parë e mësimit do nisë me 1 video informuese

Pas pezullimit të mësimit në qarqet Tiranë, Durrës dhe Elbasan, të nesërmen procesi mësimor do të vazhdojë normalisht. Në një deklaratë për shtyp, ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaroi se të martën, në orën e parë nxënësve do t’u prezantohet një video informuese përsa u përket tërmeteve. “Bëj me dije se dita e sotme e […]

Tërmeti, siguria në sektorin e ndërtimit e garantuar

Tërmeti që ra pasditen e së shtunën me qendër në Durrës dhe u ndje në Tiranë e disa rrethe të vendit, ishte test i rëndësishëm për ndërtuesit dhe tregoi që është punuar me përgjegjësi të madhe, pasi nuk patëm asnjë lloj problematike sa i përket konstruksionit të objekteve. Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliu, […]

Lindita Halimi mahnit me performancën në ”Kënga Magjike”

Lindita Halimi është kthyer në festivalin “Kënga Magjike 2019” më një performancë të pëlqyer nga fansat e saj. “Want my Love” është titulli i këngës me të cilën është prezantuar këngëtarja, ndërsa performanca e saj tashmë është publikuar edhe në YouTube.  Nga ana tjetër, Lindita i ka shpërndarë në rrjetet sociale edhe disa prapaskena nga […]

WWW.TiTRA.AL © 2019