WwW.TiTRA.AL

The news comes first to us (multiple language)

Category: WBC

Joshua për Wilderin: Ai nuk dëshiron të përballet, e ka për marketing

Anthony Joshua është i acaruar nga fjalët provokuese të Deontay Wilderit rreth një përballjeje të mundshme të tyre në fund të këtij viti. Boksieri amerikan është duke i kërkuar përballje kampionit në fuqi të WBA, IBF dhe WBO, mirëpo sipas këtij të fundit kjo gjë po ndodh vetëm për marketing. Joshua duket se është i […]

Fitorja ndaj Breazeale e pasuroi edhe më shumë Wilderin – mësoni shumën e parave që ka fituar ai dhe kundërshtari i tij

Deontay Wilder mposhti Dominic Breazeale në New York në orët e hershme të mëngjesit të së dielës, por sa para fitoi ai nga ky meç? Boksieri amerikan i njohur si ‘Bombarduesi i Bronztë” e ka nokautuar Breazealen që në raundin e parë. Kampioni i WBC-së në kategorinë e peshave të rënda e ka mbrojtur titullin […]

Wilder: Nxora gjithçka nga vetja, por dua ta shoh Breazealen duke shkuar shëndosh te familja e tij

Deontay Wilder i ka shokuar edhe tifozët e tij më të mëdhenj duke e nokautuar Dominic Breazealen që në raundin e parë të duelit në Barclays Center të New Yorkut. Kampionit të WBC-së i mjaftuan dy minuta për ta mbrojtur titullin, ndërsa duke i komentuar deklaratat se mund ta vriste kundërshtarin në ring, ai ka […]

I mjaftojnë dy minuta, Wilder e nokauton Dominic Breazealen që në raundin e parë

Çfarë fillimi dhe mbarimi! Askush nuk e priste të ndodhte kaq shpejt. Deontay Wilder e ka nokautuar Dominic Breazealen që në raundin e parë. Kampioni i WBC-së në kategorinë e peshave të rënda e ka mbrojtur titullin e tij duke e përfunduar brenda dy minutash përballjen me sfiduesin e detyrueshëm. Të gjithë e njohin goditjen […]

Hyrjet e Wilder dhe Breazeale drejt ringut, nuk mungon spektakli

Në një duel boksi i kushtohet shumë rëndësi edhe spektaklit, ndërsa këtu bën pjesë edhe çasti i hyrjes së boksierëve drejt ringut. Kampioni i WBC-së, Deontay Wilder, e mbron titullin kundër sfiduesit të detyrueshëm, Dominic Breazeale. Deontay Wilder makes quite an entrance. pic.twitter.com/h7x2iI1StI — CBS Sports (@CBSSports) May 19, 2019 Arena e mbushur në Barclays […]

Parashikimi i duelit ndërmjet Deontay Wilder dhe Dominic Breazeale

Deontay Wilder do ta mbrojë sërish titullin e WBC-së në një duel përballë Dominic Breazeale, i cili është sfidues i detyrueshëm nga ‘World Boxing Council’. Boksieri amerikan hyn në këtë meç pas barazimit kundër Tyson Furyt, ndërsa në rast të triumfit eventual, pritet që në muajt në vijim ose në vitin e ardhshëm të ndodhë […]

WwW.TiTRA.AL © 2019