WwW.TiTRA.AL

The news comes first to us (multiple language)

Category: rrudhat

E njihnit ushtrimin që na ripërtërinë për shtatë vjet?

Me kalimin e viteve, fytyra fillon të rrudhoset dhe kjo nuk ndodh thjesht sepse muskujt e saj dobësohen apo sepse prodhimi i kolagjenit a elasticiteti, bien Ka një tjetër shkak që ndikon tek plakja dhe është zhvendosja e kockave të fytyrës. Si rezultat i kësaj, fytyra e humbet formën fillestare, mollëzat bien dhe mjekra mblidhet. […]

Rrudhat rreth syve

Me kalimin e moshës këmbkat e patës (rrudhat e vockla, si pezhishkë në cepat e jashtme të syve, të cilat formohen kur buzëqeshim apo picërroj më sytë) bëhen të përhershme dhe nuk na trishtojnë më. Thellësia e këtyre rrudhave varet nga mënyra e jetesës. Po të kaloni shumë kohë jashtë në mot të kthjellët, ju […]

Ky ushtrim me sukses ndryshon botoksin: Lëkura tendoset, rrudhat rrafshohen!

Në vend të tretmanëve të shtrenjtë, provoni t’i hiqni rrudhat me ushtrime për fytyrë dhe me masazh të lehtë Ky ushtrim është në gjendje që perfekt të shtrijë lëkurën e lëshuar të fytyrës. Faqet bëhen më të plota dhe më elastike. Lëkura shtrihet, ndërsa rrudhat hiqen! – transmeton Telegrafi. Ushtrimi: Shpina është drejt, ndërkaq koka […]

Tri ushtrime tepër efektive kundër rrudhave! (Foto+Video)

Nëse rrudhat tuaja janë duke ju penguar, apo dëshironi ta parandaloni këtë dukuri, atëherë keni mundësi ta bëni këtë me ndihmën e ushtrimeve të fytyrës, që shihen në fotot dhe videot e mëposhtme Duhet të dini se ushtrimet që mundësojnë masazhimin e lëkurës së fytyrës dhe shmangien e varjes së saj, kanë të njëjtin efekt […]

Përzieni mjaltin dhe aspirinën dhe qiteni në fytyrë: Rezultate fantastike pas vetëm tri orëve!

Me përdorimin e rregullt (nëse nuk jeni alergjik ndaj aspirinës), kjo maskë edhe lëkurën më problematike e bën të shëndetshme, të bukur dhe të shkëlqyeshme. A e keni ditur që aspirina e zakonshme është preparat i shkëlqyeshëm kozmetik? Maskat shëruese për fytyrë me aspirinë të tretur në ujë, me përdorim të rregullt (nëse nuk jeni […]

Rrudhat para kohe? Ja pse dalin ato

Janë disa arsye. Një rol të madh në paraqitjen e rrudhave, përveç gjeneve, luan edhe mënyra e jetesës. Ka disa arsye të pazakonta përse rrudhat krijohen në fytyrën tuaj. Përtacia Një studim i botuar në revistën “American Medical Society for Sports Medicine” sugjeron se ata që rregullisht angazhohen me sport kanë rrudha më pak të […]

WwW.TiTRA.AL © 2019