WwW.TiTRA.AL

The news comes first to us (multiple language)

Category: rrefim

Rrëfimi i padëgjuar i ushtarit të Koshares: Tregon momentin e humbjes së jetës të Agim Ramadanit

Botapress 15 Maj- Vazhdimi i luftës së Koshares, i datës 10, 11 dhe prill vazhdon sot, me rrëfimin e katërt të luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Arif Maloku, bashkëluftëtar i Agim Ramadanit dhe Sali Çekajt. Maloku sot në rrëfimin e tij, tregon disa detaje edhe për vrasjen e komandant Agim Ramadanit si dhe për […]

“Regjisori i njohur më ngacmoi seksualisht”/ Artistja bën rrëfimin e papritur

Artistja e make-up, Pranvera Metolli ka bërë një rrëfim të papritur për publikun. E ftuar në emisionin “Trokit” ajo ka treguar një nga eksperiencat e saj më të këqija të jetës së saj. E pyetur nga Ermali nëse ka menduar të tërhiqet nga puna që bën, ajo shprehet: “Disa herë. Në filmin e parë timin, […]

Si të bindni njerëzit se keni ide të mira, sipas Carmine Gallo

  Eksperti i të folurit në publik Carmine Gallo, ndau këshillat e tij në Panairin Ndërkombëtar të Librit Abu Dhabi. Së pari, ka lajme të këqija: “Nëse nuk mund t’i komunikoni idetë tuaja bindshëm, ju do të mbeteni prapa”. Kështu thotë Carmine Gallo, guruja i të folurit në publik dhe autori i librit “Sekreti i […]

“Nuk u ndalën së më gjykuari”, Ava Max rrëfen për periudhën e saj të errët

Ava Max është këngëtarja me origjinë shqiptare që arriti të prekte majat e klasifikimeve të top listave botërore vetëm me 2 singëla, “Sweet but Psycho” dhe “So am I”. Sot ajo numëron miliona views dhe po korr mjaft sukses në skenat ndërkombëtare. Gjatë një dokumentari Ava ka rrëfyer historinë e jetës së saj nga fillimi […]

Dëshmitari rrëfen për ngjarjen deri te gjetja e trupit të Visar Behramit në Mitrovicë(Video)

Naser Osmani ka qenë në vendin e ngjarjes kur dje pasdite në Mitrovicë, ka humbur jetën 27 vjeçari Visar Behrami, pas shembjes së një pjese të ish hotelit “Adriatiku”. “Unë kam qenë në pjesën e hyrjes dhe kur është bërë rrënimi prej presionit të ajrit të gjitha dritaret janë thyer. Kam bërtitur mos po e […]

WwW.TiTRA.AL © 2019