WwW.TiTRA.AL

The news comes first to us (multiple language)

Category: Patrick Shanahan

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për dy dëshmorët shqiptarë

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife Hasanaj dhe Major Klodian Tanushit. “Pranoni ngushëllimet e mia të thella për vdekjen tragjike të nëntetare Hasanajt dhe major Tanushit. Mbajmë zi për humbjen e tyre dhe ndajmë dhimbjen me […]

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për dy dëshmorët shqiptarë

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife Hasanaj dhe Major Klodian Tanushit. “Pranoni ngushëllimet e mia të thella për vdekjen tragjike të nëntetare Hasanajt dhe major Tanushit. Mbajmë zi për humbjen e tyre dhe ndajmë dhimbjen me […]

Sekretari amerikan i Mbrojtjes pret Xhaçkën: Partnerë të fortë edhe përballë rrezikut rus

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka gjate vizites zyrtare në Pentagon, e dyta brenda një viti, ku u prit nga sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, i ka cilësuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një mik i madh dhe aleat i popullit shqiptar. Sipas saj, fati i rajonit do të kishte qenë ndryshe pa mbështetjen […]

WwW.TiTRA.AL © 2019