WwW.TiTRA.AL

The news comes first to us (multiple language)

Category: Këshilla Estetike

Kjo është maska më e mirë për fytyrë! Heq rrudhat në afat prej dy javësh

Dy përbërës për bukuri natyrale! Kini kujdes për veten, kuroni fytyrën dhe trupin tuaj dhe do të jeni të lumtura dhe të kënaqura, transmeton Telegrafi. Secila femër do të gjejë pak kohë që në fytyrë të vërë këtë maskë të mrekullueshme e cila heq rrudhat e parakohshme nga fytyra. Ky ilaç i thjeshtë popullor pastron […]

Rrudhat rreth syve

Me kalimin e moshës këmbkat e patës (rrudhat e vockla, si pezhishkë në cepat e jashtme të syve, të cilat formohen kur buzëqeshim apo picërroj më sytë) bëhen të përhershme dhe nuk na trishtojnë më. Thellësia e këtyre rrudhave varet nga mënyra e jetesës. Po të kaloni shumë kohë jashtë në mot të kthjellët, ju […]

Lëngu i limonit, ngushton poret dhe zvogëlon yndyrën e lëkurës, dezinfekton dhe eliminon qelizat e vdekura

Qitni lëng të shtrydhur të freskët limoni, të përzier me pak ujë, në fytyrë dhe lëreni të veprojë gjatë natës Piklat e zeza të cilat fytyrës nuk i lejojnë të shkëlqejë me shkëlqim të plotë dhe miteseret janë të mërzitshme dhe dukuri e pashmangshme te të gjithë, transmeton Telegrafi. Më së shpeshti gjenden në zonën […]

Lëkura juaj duket e fishkur dhe mollëzat kanë rënë plotësisht, ja si t’i ktheni freskinë dhe elasticitetin e humbur

Në qoftë se mendoni se shprehja ‘’Ne jemi ajo që hamë’’ është thjesht slogan i ndonjë fushate sensiblizuese gaboheni, pasi studimet e shumta kanë provuar vërtetë se regjimi ushqimor luan një rol të rëndësishëm në mirëqenien tonë Në qoftë se doni mollëza të ngritura duhet të ndryshoni disa zakone të ushqyerit, si për shembull të […]

Çfarë janë qerpikët e tendosur dhe si t’i vendosni vetë

Besoni ose jo, tani ekziston tretmani për tendosjen e qerpikëve Në të vërtetë, fjala është për ngritjen e njëkohshme, krehjen dhe lakimin e qerpikëve. Qe se si ta bëni këtë vetë në shtëpi, transmeton Telegrafi. Tendosja e qerpikëve është gjithnjë e më e popullarizuar dhe në Instagram tashmë mund të gjeni fotografi të cilat tregojnë […]

WwW.TiTRA.AL © 2019