WwW.TiTRA.AL

The news comes first to us (multiple language)

Category: AKTUALE

Pas taksës 100 për qind, Qeveria paralajmëron masa tjera ndaj Serbisë

Botapress 26 Maj- Taksa ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja nuk do të jetë masa e vetme që Ministria e Tregtisë do të aplikojë, krejt kjo me qëllim të mbrojtjes së prodhuesve vendës. Ministri Endrit Shala në një intervistë për Ekonomia Online, ka paralajmëruar se Ministria që ai e drejton do t’i propozojë […]

Pas taksës 100 për qind, Qeveria paralajmëron masa tjera ndaj Serbisë

Botapress 26 Maj- Taksa ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja nuk do të jetë masa e vetme që Ministria e Tregtisë do të aplikojë, krejt kjo me qëllim të mbrojtjes së prodhuesve vendës. Ministri Endrit Shala në një intervistë për Ekonomia Online, ka paralajmëruar se Ministria që ai e drejton do t’i propozojë […]

Pas taksës 100 për qind, Qeveria paralajmëron masa tjera ndaj Serbisë

Botapress 26 Maj- Taksa ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja nuk do të jetë masa e vetme që Ministria e Tregtisë do të aplikojë, krejt kjo me qëllim të mbrojtjes së prodhuesve vendës. Ministri Endrit Shala në një intervistë për Ekonomia Online, ka paralajmëruar se Ministria që ai e drejton do t’i propozojë […]

Mustafa: Sali Berisha monument i pavarësisë së Kosovës, Thaçi s’beson në ato që thotë

Botapress 25 Maj – Kryetari aktual i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar në lidhje përplasjet e fundit në mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-kryeministrit shqiptar, Sali Berisha. Mustafa përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se ish-kryeministri dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, është monument i pavarësisë së Kosovës, […]

Opozita serbe propozon ide për “çështjen e Kosovës”-“Deklaratë për pajtimin e popullit serb dhe shqiptar”

Botapress 25 Maj – Partia e Lirisë dhe e Drejtësisë (SSP) në Serbi prezantoi sot një propozim-Deklaratë për pajtimin e popullit serb dhe shqiptar i cili parasheh mënyrën e zgjidhjes së problemeve të jetës së njerëzve ndërsa çështja e statusit mbetet mënjanë, sepse, siç thonë nga kjo parti, në këtë moment nuk mund të zgjidhet […]

Lirohet banda e fajdeve!

Botapress, 25 Maj-Një grup prej pesë personave që dyshohet të jenë marrë me fajde, janë liruar nga burgu. Burime të “Gazeta Blic” brenda Policisë së Kosovës bëjnë të ditur se atyre i është ndërruar masa e paraburgimit në arrest shtëpiak.Në mesin personave të liruar nga burgu është edhe Anëtari i degës së AAK-së në Kodrën […]

WwW.TiTRA.AL © 2019